Samtec Inc. DWM-01-55-G-S-400
Part No.:
DWM-01-55-G-S-400
Datasheet:
Chuangxin CloudDWM-01-55-G-S-400.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin:
0.610" (15.494mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)