Samtec Inc. DWM-01-55-G-S-394
Part No.:
DWM-01-55-G-S-394
Datasheet:
Chuangxin CloudDWM-01-55-G-S-394.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin:
0.610" (15.494mm)
Length - Post (Mating):
0.096" (2.438mm)
Length - Stack Height:
0.394" (10.008mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)