Samtec Inc. DWM-01-54-S-S-430
Part No.:
DWM-01-54-S-S-430
Datasheet:
Chuangxin CloudDWM-01-54-S-S-430.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.005" (0.127mm)
Length - Stack Height:
0.430" (10.922mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)