Samtec Inc. DWM-01-54-S-S-335
Part No.:
DWM-01-54-S-S-335
Datasheet:
Chuangxin CloudDWM-01-54-S-S-335.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.335" (8.509mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)