Samtec Inc. DWM-01-53-S-S-230
Part No.:
DWM-01-53-S-S-230
Datasheet:
Chuangxin CloudDWM-01-53-S-S-230.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin:
0.505" (12.827mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)