Samtec Inc. DWM-01-53-G-S-275
Part No.:
DWM-01-53-G-S-275
Datasheet:
Chuangxin CloudDWM-01-53-G-S-275.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin:
0.505" (12.827mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.275" (6.985mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)