Samtec Inc. DWM-01-52-G-S-225
Part No.:
DWM-01-52-G-S-225
Datasheet:
Chuangxin CloudDWM-01-52-G-S-225.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin:
0.425" (10.800mm)
Length - Post (Mating):
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height:
0.225" (5.715mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)