Samtec Inc. DWM-01-51-S-S-200
Part No.:
DWM-01-51-S-S-200
Datasheet:
Chuangxin CloudDWM-01-51-S-S-200.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin:
0.410" (10.414mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)