Samtec Inc. DWM-01-51-G-S-205
Part No.:
DWM-01-51-G-S-205
Datasheet:
Chuangxin CloudDWM-01-51-G-S-205.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin:
0.410" (10.414mm)
Length - Post (Mating):
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height:
0.205" (5.207mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)