Samtec Inc. DW-50-20-G-D-500
Part No.:
DW-50-20-G-D-500
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-50-20-G-D-500.pdf
Description:
CONN HDR 100POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, DW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
100
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.520" (13.208mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)