Samtec Inc. DW-50-11-G-D-520
Part No.:
DW-50-11-G-D-520
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-50-11-G-D-520.pdf
Description:
CONN HDR 100POS 0.1 STACK T/H
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
100
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height:
0.520" (13.208mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)