Samtec Inc. DW-50-09-G-D-310
Part No.:
DW-50-09-G-D-310
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-50-09-G-D-310.pdf
Description:
CONN HDR 100POS 0.1 STACK T/H
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
100
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height:
0.310" (7.874mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)