Samtec Inc. DW-50-09-F-T-425
Part No.:
DW-50-09-F-T-425
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Number of Positions:
150
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height:
0.425" (10.800mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)