Samtec Inc. DW-48-20-L-D-660
Part No.:
DW-48-20-L-D-660
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.360" (9.144mm)
Length - Stack Height:
0.660" (16.764mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)