Samtec Inc. DW-46-19-L-D-905
Part No.:
DW-46-19-L-D-905
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height:
0.905" (22.987mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)