Samtec Inc. DW-46-19-L-D-1025
Part No.:
DW-46-19-L-D-1025
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height:
1.025" (26.035mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)