Samtec Inc. DW-46-15-F-T-375
Part No.:
DW-46-15-F-T-375
Number of Positions:
138
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)