Samtec Inc. DW-46-14-F-Q-1125
Part No.:
DW-46-14-F-Q-1125
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height:
1.125" (28.575mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)