Samtec Inc. DW-45-13-L-D-925
Part No.:
DW-45-13-L-D-925
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height:
0.925" (23.495mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)