Samtec Inc. DW-45-13-F-Q-915
Part No.:
DW-45-13-F-Q-915
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, DW
Packaging:
Product Status:
Active
Number of Positions:
90
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height:
0.915" (23.241mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)