Samtec Inc. DW-44-15-F-T-340
Part No.:
DW-44-15-F-T-340
Number of Positions:
132
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.340" (8.636mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)