Samtec Inc. DW-44-15-F-T-335
Part No.:
DW-44-15-F-T-335
Number of Positions:
132
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.335" (8.509mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)