Samtec Inc. DW-43-09-F-T-455
Part No.:
DW-43-09-F-T-455
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
0.455" (11.557mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)