Samtec Inc. DW-42-10-F-T-545
Part No.:
DW-42-10-F-T-545
Number of Positions:
126
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
0.545" (13.843mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)