Samtec Inc. DW-40-12-G-D-725
Part No.:
DW-40-12-G-D-725
Number of Positions:
80
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height:
0.725" (18.415mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)