Samtec Inc. DW-37-11-F-T-625
Part No.:
DW-37-11-F-T-625
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height:
0.625" (15.875mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)