Samtec Inc. DW-37-11-F-T-605
Part No.:
DW-37-11-F-T-605
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
0.605" (15.367mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)