Samtec Inc. DW-36-13-L-D-910
Part No.:
DW-36-13-L-D-910
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-36-13-L-D-910.pdf
Description:
CONN HDR 72POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
72
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height:
0.910" (23.114mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)