Samtec Inc. DW-36-09-G-D-365
Part No.:
DW-36-09-G-D-365
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-36-09-G-D-365.pdf
Description:
CONN HDR 72POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, DW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
72
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height:
0.365" (9.271mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)