Samtec Inc. DW-35-09-L-T-210
Part No.:
DW-35-09-L-T-210
Number of Positions:
105
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height:
0.210" (5.334mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)