Samtec Inc. DW-34-20-F-T-845
Part No.:
DW-34-20-F-T-845
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Number of Positions:
102
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
0.845" (21.463mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)