Samtec Inc. DW-34-10-L-T-280
Part No.:
DW-34-10-L-T-280
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.440" (11.176mm)
Length - Stack Height:
0.280" (7.112mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)