Samtec Inc. DW-34-08-SM-Q-200
Part No.:
DW-34-08-SM-Q-200
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
68
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)