Samtec Inc. DW-33-13-F-T-905
Part No.:
DW-33-13-F-T-905
Packaging:
Bulk
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
0.905" (22.987mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)