Samtec Inc. DW-33-13-F-T-900
Part No.:
DW-33-13-F-T-900
Packaging:
Bulk
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.900" (22.860mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)