Samtec Inc. DW-33-11-L-T-470
Part No.:
DW-33-11-L-T-470
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height:
0.470" (11.938mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)