Samtec Inc. DW-33-11-L-T-400
Part No.:
DW-33-11-L-T-400
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)