Samtec Inc. DW-32-10-S-D-600
Part No.:
DW-32-10-S-D-600
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-32-10-S-D-600.pdf
Description:
CONN HDR 64POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
64
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)