Samtec Inc. DW-31-20-L-T-610
Part No.:
DW-31-20-L-T-610
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
93
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height:
0.610" (15.494mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)