Samtec Inc. DW-31-13-F-T-970
Part No.:
DW-31-13-F-T-970
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.970" (24.638mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)