Samtec Inc. DW-31-11-L-T-425
Part No.:
DW-31-11-L-T-425
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.395" (10.033mm)
Length - Stack Height:
0.425" (10.800mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)