Samtec Inc. DW-30-14-F-D-900
Part No.:
DW-30-14-F-D-900
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-30-14-F-D-900.pdf
Description:
CONN HDR 60POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
60
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height:
0.900" (22.860mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)