Samtec Inc. DW-27-19-L-T-800
Part No.:
DW-27-19-L-T-800
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Number of Positions:
81
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)