Samtec Inc. DW-25-20-L-D-635
Part No.:
DW-25-20-L-D-635
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-25-20-L-D-635.pdf
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
50
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height:
0.635" (16.129mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)