Samtec Inc. DW-25-15-G-D-330
Part No.:
DW-25-15-G-D-330
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-25-15-G-D-330.pdf
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)