Samtec Inc. DW-25-12-L-D-700
Part No.:
DW-25-12-L-D-700
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-25-12-L-D-700.pdf
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.700" (17.780mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)