Samtec Inc. DW-25-12-G-T-200
Part No.:
DW-25-12-G-T-200
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Number of Positions:
75
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.720" (18.288mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)