Samtec Inc. DW-25-11-G-D-525
Part No.:
DW-25-11-G-D-525
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-25-11-G-D-525.pdf
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height:
0.525" (13.335mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)