Samtec Inc. DW-25-09-G-D-427
Part No.:
DW-25-09-G-D-427
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-25-09-G-D-427.pdf
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
50
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.193" (4.902mm)
Length - Stack Height:
0.427" (10.846mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)