Samtec Inc. DW-24-10-S-D-455
Part No.:
DW-24-10-S-D-455
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-24-10-S-D-455.pdf
Description:
CONN HDR 48POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
48
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.265" (6.731mm)
Length - Stack Height:
0.455" (11.557mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)